تبلیغات
خداداد عزیزى 11 - مطالب فروردین 1395
حماسه ساز ملبورن ، غزال تیزپاى اسیا

خداداد عزیزی از آن چهره هایی است که همیشه علیه فساد در فوتبال ایران مصاحبه می کند.

جمعه 27 فروردین 1395 08:58 ق.ظ

نویسنده : مصطفى رحمتى
غزال تیزپای فوتبال ایران که از آن چهره های انتقادی فوتبال است آرزویی برای فوتبال ایران کرده است. او گفته که آرزو می کنم فساد از فوتبال ایران برود. خداداد عزیزی از آن چهره هایی است که همیشه علیه ناپاکی ها در فوتبال مصاحبه می کند و ترسی از گفتن حقایق ندارد.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

خداداد عزیزی قبل از فوتبالیست شدن چیکار می کرد؟

جمعه 27 فروردین 1395 08:53 ق.ظ

نویسنده : مصطفى رحمتى

خداداد عزیزی. ناصر حجازی
 عکسی جالب از خداداد عزیزی و مرحوم ناصر حجازی

خداداد عزیزی را بیش از آنکه به زیارت کردن حرم امام رضا(ع) و فضای مذهبی خانواده اش بشناسند به بازی های خوبش در تیم ملی و گل او برابر استرالیا می شناسند. ستاره سابق فوتبال ایران اما خاطرات جالبی از حرم مطهر امام رضا (ع) دارد او در مصاحبه با کاپ در مورد این خاطرات صحبت کرده است.

  • خانه ما نزدیک حرم امام رضا(ع) بود و حدودا 8 دقیقه ای می توانستیم خودمان را از خانه به آنجا برسانیم.البته من در مشهد به دنیا نیامدم و در روستایی به نام چشمه عیلخی متولد شدم که چون چشمه های زیادی داشت این اسم را روی آن گذاشته بودند. هنوز هم گهگاه با پدرم به آن روستا می روم و بر سر مزار اقوام خود حاضر می شوم.
  • از حدود 10 سالگی اطراف حرم دستفروشی می کردم. خدابیامرز مادرم با میل بافتنی در خانه کلاه می بافت و من می بردم دور و بر حرم و آنها را می فروختم. آن خدابیامرز کلاه های قشنگی می بافت و وسط آنها توپک قرار می داد و از رنگ های زیبایی استفاده می کرد. من دست فروشی را دوست نداشتم و وقتی بچه های همسن و سالم نگاهم می کردم حس و حال خوبی پیدا نمی کردم.
  • در همان خیابان نزدیک به حرم کنار پدرم می نشستم و دست فروشی می کردم اما دوست داشتم کار دیگری انجام دهم. البته هیچ کاری عار نیست و همه حرفه ها ارزشمند هستند.12،13 سالم که شد رفتیم سراغ بنایی و با آنکه کارسختی بود و با آن سن و سال باید کیسه های سنگین را جابجا می کردم اما آن کار را به دستفروشی ترجیح می دادم.
  • موقع زیارت امام رضا(ع) حس و حالی به من دست می دهد که قابل وصف نیست و نمی توانم به شما بگویم درونم چه اتفاقاتی رخ می دهد. فقط می توانم بگویم که زیباترین لحظات را سپری می کنم.
  • تا حالا برای خودم نذری نکرده ام و هروقت از امام رضا(ع) چیزی خواسته ام آن خواسته برای خودم نبوده است.
  • یادم می آید قبل از بازی ایران و استرالیا در ملبورن با پدرم تماس گرفتم و به او گفتم: بابا، اول برو سر خاک مادرم و برایش فاتحه بخوان و بعد هم برو حرم امام رضا(ع) و برای تیم ملی دعا کن. آن روز هم من برای کل تیم از امام رضا(ع) کمک خواستم و بحث خودم نبود ولی کمک همه و بویژه من کرد تا در آن بازی تاریخی گل بزنم و تیم ملی به جام جهانی صعود کند. ....

ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 27 فروردین 1395 08:56 ق.ظ