تبلیغات
خداداد عزیزى 11 - خداداد عزیزی در ستایش از قوچان‌نژاد: مهاجم شش دانگی در فوتبال ایران ظهور کرده است
حماسه ساز ملبورن ، غزال تیزپاى اسیا

خداداد عزیزی در ستایش از قوچان‌نژاد: مهاجم شش دانگی در فوتبال ایران ظهور کرده است

جمعه 31 خرداد 1392 04:56 ب.ظ

نویسنده : مصطفى رحمتى

مهاجم سابق تیم ملی با ستایش از عملکرد رضا قوچان‌نژاد در تیم ملی گفت: ما مشهدی‌ها یا به تیم ملی بازیکن نمی‌دهیم یا اگر بدهیم، بازیکنی است که کار را در می‌آورد! خداداد عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره صعود مقتدرانه تیم ملی فوتبال ایران به جام‌جهانی 2014 برزیل با تک گل قوچان‌نژاد گفت: ما مشهدی‌ها تعدادمان در تیم ملی کم است، چون خسیسیم و بازیکن نمی‌دهیم اما اگر بدهیم، بازیکن نابی است که کار را در‌می‌آورد! به همه ملت ایران تبریک می‌گویم. اتفاق جالب دیگری در فوتبال ما افتاد. شاید همه فکر می‌کردند به سختی می‌توان به جام‌جهانی رفت. ...

وی افزود: ایران مقابل کره‌جنوبی با تدبیر بازی کرد. فوتبال کاملا بسته‌ای که خطوط هافبک و دفاعی به هم نزدیک بودند. تمام فضاها پوشش داده شد. یکی، دو اشتباه هم داشتیم اما حریف نتوانست استفاده کند. برعکس ما از اشتباه کره‌ای‌ها به گل رسیدیم. اگر برای برد به کره می‌رفتیم، خودکشی کرده بودیم.

وی در ادامه درباره شانس‌هایی که تیم ملی مقابل کره داشت، بیان کرد: نباید در کره توقع داشته باشیم که بدون چاشنی شانس پیروز شویم. طبیعی است که هر کس بخواهد بازی را آنالیز کند، روی کاغذ شانس را به کره بدهد. همان طور که در بازی داخل ایران شانس را به ما می‌دهند اما به اعتقادم سه عامل باعث شدند کره را شکست دهیم ولی این کره آن کره همیشگی نبود. دلیلش هم این است که آنها دست به جوانگرایی زدند و می‌بینید در جام ملت‌های دو سال بعد و جام‌جهانی شش سال بعد چه کار می‌کنند. برعکس ما روند بدی را تا دم مرگ ادامه می‌دهیم. دلیل دوم پیروزی عملکرد خوب در کار دفاعی بود، اما دلیل سوم همین شانس است که واقعا با ما یار بود. در صحنه‌ای که رحمان احمدی روی مهاجم حریف خطا کرد و شانس آوردیم که داور ندید.

حماسه‌ساز ملبورن همچنین درباره عملکرد رضا قوچان‌نژاد به ایسنا گفت: مانند بازیکنان خارجی که کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت کرده به جز قوچان‌نژاد و دژآگه در ایران هم پیدا می‌شود. اسم نمی‌برم اما بازیکنانی از لیگ سوئد و ... را آوردیم اما اشکان و رضا خودشان را اثبات کردند. گوچی جزو سرنوشت سازترین ملی‌پوشان است. می‌توانم به جرات بگویم که فوروارد شش دانگ در فوتبال ما ظهور کرده یا در حال ظهور کردن است. از این پس او را باید با عنوان "حماسه‌ساز اولسان" یاد کنیم.

عزیزی در ادامه درباره عملکرد "کارلوس کی‌روش" در تیم ملی اظهار کرد: کارنامه کی‌روش مشخص است. این که درباره‌اش نظر می‌دهیم و می‌گوییم خوب یا بد است، به طبع فوتبال ما برمی‌گردد. کسی که به هیچ وجه فوتبال بازی نکرده، پایش به توپ نخورده و تنها با مطالعه چند کتاب در تلویزیون کارشناسی می‌کند، نباید درباره کی‌روش صحبت کند. او کارنامه مطرحی دارد و تیم‌هایی هم که در آنها کار کرده مشخص است. نیاز نیست من درباره‌اش صبحت کنم اما به عنوان یک آدم فوتبالی توقعی که از کی‌روش داشتم، تحقق پیدا نکرد. توقعم از او این بود که با این کارنامه و تجربه بتواند شکل و نوع فوتبال ما را عوض کرده و از فوتبال احساسی به فوتبال نسبتا علمی و روی حساب و کتاب تبدیلش کند. این اتفاق در 28 ماه حضور او نیفتاد و تغییری حاصل نشد و فوتبال احساسی ما ادامه دارد. البته من مصاحبه‌ای از کی‌روش خواندم که می‌گفت "نمی‌توانم بغل پا به بازیکنان تیم یاد بدهم." اگر این طور باشد واقعا به کی‌روش حق می‌دهم. شاید فوتبال ما واقعا ضعیف شده که دیگر او نمی‌تواند درستش کند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 9 آذر 1394 11:18 ق.ظ