تبلیغات
خداداد عزیزى 11 - خداداد عزیزی: در این گروه آسان باید به جام جهانی صعود كنیم
حماسه ساز ملبورن ، غزال تیزپاى اسیا

خداداد عزیزی: در این گروه آسان باید به جام جهانی صعود كنیم

شنبه 18 شهریور 1391 04:29 ب.ظ

نویسنده : مصطفى رحمتى

كاپیتان سابق تیم ملی فوتبال می‌‌گوید، فوتبال ما نسبت به گذشته ضعیف‌تر شده و این به دلیل كاهش حضور بازیكنان ایران در فوتبال اروپاست. خداداد عزیزی درباره شرایط كنونی تیم ملی فوتبال در آستانه دیدار مقابل لبنان در مرحله مقدماتی جام‌جهانی 2014 برزیل اظهار كرد: به نظر من كسب 4 امتیاز از دو بازی اول بد نیست. اگر ما بتوانیم در این گروه از هر بازی 2 امتیاز بگیریم به راحتی به جام‌جهانی صعود خواهیم كرد...

وی افزود: با این حال گروهی كه ایران در آن قرار دارد خیلی ضعیف است و وقتی می‌بینیم كه دو بازی اول ایران با تیم‌هایی مثل قطر و ازبكستان بوده كسب 4 امتیاز نتیجه‌‌ای عالی نیست. البته اعتقاد دارم كه تیم ملی می‌تواند به جام‌جهانی صعود كند. خوشبختانه در این دوره در گروه آسانی قرار گرفته‌ایم كه این هم از شانس كی‌روش بوده است كه قرعه ما ساده باشد. مطمئنا اگر در گروه B بازی‌ها بودیم كار به مراتب سخت‌تری داشتیم و اصلا شاید صعود نمی‌كردیم.

عزیزی در ادامه گفت: لبنان و قطر كه در سطح اول آسیا حرف زیادی برای گفتن ندارند؛ كره جنوبی را هم باید از بقیه تیم‌ها باید جدا كرد و ما می‌مانیم و ازبكستان كه با توجه به برد ما در خانه این تیم شانس زیادی برای صعود به جام‌جهانی داریم.

بازیكن سابق تیم‌ملی درباره بازی دوستانه با اردن هم گفت: من فقط 20 دقیقه آخر نیمه‌ی اول را دیدم كه فكر می‌كنم اردن در آن دقایق سرتر از ما بود. اما گزارشگر بازی می‌گفت ایران در اوایل آن نیمه چند موقعیت خوب را از دست داده با این حال در بخشی از بازی كه من دیدم اردن تیم بهتر زمین بود.

وی با اشاره به اینكه تیم ملی از زمان آمدن كی‌روش تغییر چندانی در روند بازی‌اش دیده نمی‌شود، گفت: در روزهای اولی كه كی‌روش به فوتبال ایران آمده بود تیم ملی روان‌تر بازی می‌كرد. من خودم شخصا از كی‌روش ایرادی نمی‌گیرم. او یكی از معدود مربیان بزرگی است كه تا به حال به ایران آمده است، اما باید حداقل دو، سه سال اینجا بماند تا بتواند در فوتبال ما تغییر ایجاد كند. هرچند كه ما در كل هنوز تغییر در نحوه‌ی بازی تیم ملی ندیده‌ایم.

عزیزی ادامه داد: اینكه تغییری در روند بازی تیم ملی بوجود نیامده ممكن است به دلیل بی‌استعدادی فوتبالیست‌های ما باشد یا عدم حرف‌شنوی‌شان از صحبت‌های مربی. ما هنوز متكی به ستاره‌ها هستیم كه البته تعداد آنها خیلی كمتر شده است. خود من چشم امیدم به علی كریمی است كه بتواند با قرار داشتن در بهترین شرایط به ایران كمك كند.

وی با بیان اینكه فوتبال ایران نسبت به گذشته ضعیف‌تر شده گفت: متاسفانه ما همیشه با تعارف و ترس لرز صحبت می‌كنیم كه مبادا نانی گیرمان نیاید یا پست خود را از دست بدهیم. چه كسی گفته لیگ امارات از لیگ ایران ضعیف‌تر است؟ چطور می‌شود لیگ امارات ضعیف‌ باشد اما الجزیره در گروهی كه استقلال در آن قرار دارد صدرنشین شود. فوتبال ما واقعا نسبت به گذشته ضعیف‌تر شده است. یكی از دلایل واضح آن هم كاهش حضور فوتبالیست‌ها در اروپاست چرا كه به غیر از بازیكنان دورگه مثل دژا‌‌گه، فقط مسعود شجاعی را به عنوان لژیونر در فوتبال اروپا داریم. در حالی كه كشورهایی مثل ژاپن و كره‌ جنوبی نخستین دلیل اقتدارشان بر فوتبال آسیا زیاد بودن تعداد لژیونرهایشان است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -